Tekne Satın Almanın Avantajları Nelerdir - Tekirdağ Yat Turu ve Tekne Kirama

Tekne Satın Almanın Avantajları Nelerdir ?

Tekne ve Yat Satın Almak Özel bir zevk ve serin sürüş hazzı sunan tekneler, yüksek maliyetlere haizdir. Özellikle sıfır bir tekne almak hem modifiye ve ekipman ihtiyaçları bununla birlikte yeni üretim satış fiyatları sebebiyle, fazlaca yüksektir. Alternatif olarak ikinci el tekne satın almak, fiyattan avantaj elde ederken tekne mevzusunda deneyim kazanmanızı sağlar.

  • Tekne alırken nelere dikkat edilmelidir ?
  • İkinci el tekne satın almanın püf noktaları ve avantajları nelerdir?

Masmavi sulara açılmak, gün doğumunda arzu ettiğiniz manzarayı keşfetmek için tekne satın almanın bilgilerini sunuyoruz.

Sıfır ve İkinci El Tekne Değerlendirmesi

Yeni tekneler ilk kullanım avantajı sunmuş olduğu şeklinde donanımsal açıdan eksiktir. Kişiye özel konseptlerin dizayn edilmesi, ekipman eklenmesi ve modifiye edilmesi için extra masraf gereklidir. Tam manasıyla yeni ve fakat deneyimsiz bir araç olarak tanımlayabiliriz. Örneğin alet takımları, can salı ve bot şeklinde ekipmanlar, sıfır teknelerde yoktur.

Her teknede olması ihtiyaç duyulan can yelekleri, halat, dıştan takma motor ve güvenlik donatıları, yeni teknelerde ekstra olarak satışa sunulan ekipmanlardır. Sadece yeni teknelerin gövde ve donanım garantisi, herhangi hata ve masrafta avantaj sağlar. İkinci el teknelerde ise sörvey yardımıyla kontrol yapılması oldukca önemlidir. İkinci el tekne satın alımlarında; Motor ömrü, beden yapısı, donanım ve ekipmanları iyi çözümleme edilmelidir.

Yelkenler, iç dekorasyon ekipmanları, halatlar ve pompa sistemi şeklinde teçhizatların genel durumu kontrol edilmeli ve yenilenmesi gereken parçalar belirlenmelidir

İkinci el teknelerde ekipman desteği oldukca kapsamlıdır. Radar sistemi, yelkenler ve zamanla eklenen donanım unsurları bulunur. Genellikle su deposu ve yakıt depoları genişletilmiş olmasıyla, yeni teknelere gore avantaj sağlar Kullanım süresi dolan parçalar tespit edilerek, yenilenmesi sağlanmalıdır

Yeni teknelerin nakliye, taşıma ve aktarma gibi kapsamları değerlendirilmeli ve maliyet hesaplaması kesinlikle yapılmalıdır. Yerli ve yabancı bayraklı teknelerin bağlanma unsurları değerlendirilmeli ve olası rotalar göz önünde bulundurularak, ikinci el teknelerin bayraklarına bakılırsa satın alım sağlanmalıdır.

Rezervasyon ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin